Situata në veri të Kosovës, Kryeministri Albin Kurti takohet me liderët e opozitës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është në takim me krerët e opozitës për të diskutuar për situatën në veri të vendit.

Takimi ka nisur në mëngjes dhe të pranishëm janë kreu i LDK-së Lumir Abdixhiku dhe ai i PDK-së Memli Krasniqi.

Ndërsa kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, shkoi në takim por u largua pas disa minutash.

Disa ditë më parë, serbët në Kosovë janë larguar nga të gjitha institucionet e vendit në shenjë proteste për ndërrimin e targave.

Situata në Mitrovicën e veriut monitorohet edhe nga forcat e KFOR-it. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share