Sindrit Guri largohet nga Shkëndija

Futbollisti I Shkëndijës Sindrit Guri i cili ishte tituallar në gjashtë ndeshjet e UEFA Liga e Konferencës,pëfundimnisht i thotë lamtumirë skuadrës tetovare. Ai kishte kontratë me kuqezinjtë tetovar deri në përfundim të garave europiane dhe pas eliminimit të ekipit nga garat e mëtuetjeshme ai largohet nga ekipi si futbollist I lire.

Disa medium shqiptare kanë shkruajtur se ai do të bashkangjitet ekipit të Partizanit të Tiranës e disa ekipit të Vllaznisë së Shkodrës, por futbollisti 28 vjeçar ka edhe oferta tjera nga klube të huaja.

Për largimin e Sindrit Gurit nga ekipi kuqezi akoma nuk ka njoftim zyrtar. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share