Si “kukull porcelani”, trendi i grimit për ‘skuqjen e faqeve’

Shkëlqim shtesë në lëkurë, buzë dhe sy! Është ky trendi për 2024-ën në grim. Që nga përdorimi i vajrave për buzët e deri te hidratuesit e mirë, por jo vetëm kaq. Vajzat duket se e pëlqejnë shumë “blushin”. Theksimi i mollëzave konturon fytyrën, por për një rezultat sa më natyral duhet një produkt në formë pudre, që aplikohet derisa arrihet ngjyra e dëshiruar dhe përthithet nga lëkura.

Ekziston dhe opsioni ku mund të miksohen një produkt i lëngshëm me një si pluhur. Por hapi kryesor është një produkt shtesë. Nëse dëshironi atë shkëlqimin e një “kukulle prej porcelani”, aplikoni një balsam për lëkurën pas blushit. Mund të jetë i thjeshtë dhe transparent ose i mbushur me ‘shimmer’ për një efekt edhe më rrezatues.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paula Ortiz (@cescavie)

Lexo gjithashtu
Total
0
Share