Shuhet legjenda e futbollit, Pele

I konsideruar nga shumë si futbollisti më i mirë ndonjëherë, Pele është lojtari i vetëm në histori që ka fituar tre Kupa Botërore, të parën kur ishte adoleshent.

Futbollisti brazilian Pele vdiq sot (e enjte) në moshën 82-vjeçare.

Ai kishte luftuar me kancerin, ndërsa ka pasur edhe probleme me veshkat dhe zemrën.

Pele u shtrua në spital më 29 nëntor. Ai kishte marrë rregullisht kujdes spitalor që nga shtatori 2021, kur iu hoq një tumor nga zorra e trashë./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share