Shpërthimi në Turqi, reagon Stoltenberg: NATO në solidaritet me aleatin tonë!

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, ka reaguar pas shpërthimit të ndodhur në Turqi, ku mbetën të vdekur gjashtë persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Në në status në Twitter ai shprehet: “Pamje tronditëse nga Stambolli. Mendimet e mia dhe ngushëllimet më të thella shkojnë për të gjithë ata që janë prekur dhe për popullin turk. NATO qëndron në solidaritet me aleatin tonë Turqinë”.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share