Shpërthimi në Stamboll, këngëtari shqiptar lajmërohet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

Një shpërthim ka ndodhur në rrugën Istiklal të Stmabollit pasditen e sotme. Sipas përcaktimeve të para, nga ky shpërthim të vdekur kanë mbetur katër persona, teksa 38 të tjerë janë lënduar.

Këngëtari kosovar, Shpat Deda, po qëndron në Stamboll dhe hoteli ku ai ndodhet është afër vendit ku ndodhi shpërthimi.

Në një postim në Twitter, Shpati ka publikuar një video.

“Po ndodh tani në Taksim në Stamboll përballë hotelit ku po qëndroj. Një bombë u dëgjua më herët dhe ka raportime për njerëz të plagosur dhe/ose të vdekur”, ka shkruar Shpati në Twitter

https://twitter.com/ShpatDeda/status/1591799651577257984

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share