Sela: Taravari është me një këmbë në qeveri e me tjetrën në opozitë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin për emisionin Debat Plus theksoi se Arben Taravari nuk është plotësisht pjesë e opozitës, pasi shumë funksionerë opozitarë mbajnë ende poste të qeverisë aktuale, të cilat mbrohen nga VMRO-DPMNE-ja

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Edhe sot e kësaj dite mendoj se Travari është një këmbë në qeveri, dhe me një këmbë në bashkëpunim me opozitën. Sepse janë një pjesë e madhe e funksionerve që vazhdoj të qëndrojnë nëpër postet e drejtorëve, edhe pse janë caktuar që të shkojnë në opozitë me këtë të ashtëquajturin bllok opozitarë ose VLEN.
Unë jam deputet akoma në qeveri dhe nuk mund të shkarkoj asnjë. Qeveria tani është teknike dhe ka akoma eksponetntë të opozitës maqedonase, shumë nga këto funksione janë njerëz të punësuar në Ministrinë e Punëve të Brendëshme, edhe nëse do të isha kryemnistër dhe të doja t’i shkarkoja sdo të mundja, sepse ai që duhet t’i shkarkojë ata është ministri i VMRO-DPMNE-së që i mbron si ata si dhe e mbron Travarin”,tha Sela./tvklan.mk/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share