Sela: Nënë Tereza me misionin e saj mbetet krenari e shqiptarëve

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela përmes një postimi në profilin e tij në Fb ka kujtuar 25 vjetorin e vdekjes së shenjëtores Anjezë Gonxhe Bojaxhiu e njohur botërisht si “Nëna Teraza”.

“Sot mbushen 25 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, Nënë Tereza, fituese e Çmimit Nobel për Paqe.

Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, e lindur në Shkup, me misionin e saj human mbetet krenari e popullit shqiptar dhe frymëzim për gjithë botën.”

Lexo gjithashtu
Total
0
Share