Sela jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të ASH-së

Ziadin Sela njoftoi edhe zyrtarisht se ka dhënë dorëheqje nga posti i kreut të Aleancës për Shqiptarët.

Sela tha se dorëheqja e tij është e parevokueshme
dhe se tani i mbetet Kuvendit Qendror që të ndjek procedurat e mëtutjeshme për të caktuar ushtruesin e detyrës.

Ky veprim i Selës vjen pas rezultatit të dobët që pati kjo parti në zgjedhjet e djeshme në Tetovë.

Ndryshe, për dorëheqjen e kreu të ASH, KlanMacedonia raportoi pak orë para se e njejta të zyrtarizohet.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share