Sekuestrohen 30 mijë Euro në aeroportin e Rinasit

Një shumë parash prej 30 mijë Eurosh është sekuestruar në aeroportin e Rinasit, pasi nuk ishin deklaruar sipas legjislacionit.

Paratë i posedonte një shtetas gjerman N.Z. 44 vjeç, i cili po largohej nga Shqipëria.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në çantë, 44-vjeçarit iu gjet shuma prej 30 mijë Eurosh që nuk i kishte deklaruar në doganë. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Shtetasi gjerman është proceduar penalisht në gjendje të lirë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share