Sali Berisha: Njeriu i vetëm që mund Edi Ramën jam unë

Ish-Kryeministri dhe kryedemokrati Sali Berisha shprehet i bindur se personi i vetëm që mund të fitojë në politikë përballë Edi Ramës, është ai.

I ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, Berisha numëroi zgjedhjet që ka fituar përballë Ramës dhe i vetmi që mund ta mundë është vetë Sali Berisha.

Blendi Fevziu: Në qoftë se një herë e keni mundur Ramën, një herë ju ka mundur…

Sali Berisha: Jo, 2 herë, mos i moho. E kam mundur 3 herë.

Blendi Fevziu: Si 3 herë? Në 2009 e munde, në 2013 të mundi.

Sali Berisha: Në 2011?

Blendi Fevziu: Po ato ishin zgjedhje lokale.

Sali Berisha: Jo, e ke gabim. Në 2011 Edi Rama kishte mitin e të pathyeshmit. Dhe Edi Rama u palos në 2011. Pra, njeriu i vetëm që mund të mundë po të marrësh betejat, jam unë se jemi 2 me 1.

/tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share