Rusia pezullon marrëveshjen për grurin

Shkak sulmet në anijet e saj në Detin e Zi

Rusia njoftoi se ka pezulluar pjesëmarrjen në marrëveshjen me ndërmjetësimin e OKB-së për eksportin e drithërave. Shkak u bë një sulm me dronë ndaj flotës së saj në Detin e Zi.

Moska tha se kishte arritur ta zmbrapste sulmin me dëme të vogla, por akuzoi Ukrainën dhe specialistë të Britanisë së Madhe.

Kievi dhe Londra kanë hedhur poshtë akuzat. Kjo tërheqje e Rusisë u jep një tjetër goditje përpjekjeve për të lehtësuar krizën globale të ushqimit.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share