Rrokaqielli i fundit luksoz i Majamit do të jetë nga Dolce&Gabbana

Në Majami, një qytet ku pjesa më e madhe e horizontit të metropolit bregdetar shkëlqen në argjend ose reflekton qiellin blu dhe ujin përmes xhamit, një i sapoardhur në modë do të jetë i veshur me të zeza në krye me një kurorë të përpunuar ari.

Ashtu si kockat në një korse luksoze, trarët e zinj mat do të formojnë strukturën e saj 90-katëshe, duke arritur në 1049 metra të lartë, përcjell klankosova.tv.

Duke arritur lartësinë maksimale të lejueshme të vendosur për qytetin nga Pranimi Federal i Aviacionit, rrokaqiell do të lidhet për ndërtesën më të lartë të qytetit me projekte të tjera të ardhshme të mrekullueshme kur të përfundojë në 2027, duke përfshirë Waldorf Astoria Miami dhe The Towers të projektuar nga Foster+Partner.

Marka që qëndron pas kullës së re të banimit dhe hotelit me 5 yje është gjithashtu e njohur, por më shumë për shfaqjet e saj në pistë dhe paraqitjet në tapetin e kuq – ndërtesa, në 888 Brickell Avenue në qendër të Miami, shënon sulmin e parë të Dolce&Gabbana në pronat e paluajtshme, duke zgjeruar Ndikimi i labelit italian nga vendi ku blini deri te vendi ku flini.

Për banorët, përfshirja e shtëpisë së modës në jetën e tyre të përditshme nuk do të jetë vetëm kockat e apartamenteve me një deri në katër dhoma gjumi dhe ose komoditetet luksoze të ndërtesës, por një “kurim” i plotë i gjithçkaje në secilën prej tyre. 259 shtëpitë, shpjegoi Michael Stern, CEO dhe themelues i zhvilluesit JDS Development Group, në një telefonatë.

”Ne po shesim apartamente plotësisht në dorë – po i rregullojmë dhe i arredojmë plotësisht; aksesore deri te rrobabanjot dhe librat në raft librash”, shpjegoi ai.

Ambientet e brendshme, të dizajnuara nga themeluesit e Dolce&Gabbana, Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, do të vijnë në tre paleta ngjyrash: e bardhë me Mermer Bianco Striata, e zezë me Mermer Nero Marquina dhe ari me Mermer Giallo Imperiale.

Rezidencat përfshijnë “mermere shumë të përpunuara, pajisje ndriçimi të mahnitshme… dhe një gamë tepër luksoze”, tha Stern.

“Ka shumë fleksibilitet që njerëzit të bëjnë zgjedhje të mira”.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share