Ronaldo stërvitet me ekipin e ligës së dytë angleze

Lojtarët e Sheffield United thuhet se u shokuan gjatë turneut para-sezonal kur panë Cristiano Ronaldon duke u stërvitur pranë tyre.

Sulmuesi portugez, 37 vjeç, është i dëshpëruar të largohet nga Manchester United këtë verë dhe të luajë futboll në Champions League.

Ronaldo ka ende një vit të mbetur në kontratën e tij me Old Trafford, por ende nuk është kthyer në stërvitjet parasezonale me Djajtë e Kuq.Por pesë herë fituesi i Topit të Artë zbuloi javën e kaluar se ai është ende në formë të mirë duke ndarë një foto të fizikut të tij në rrjetet sociale.Dhe nuk është vetëm palestra që sulmuesi ka përdorur për të ruajtur gjendjen e tij fizike, shkruan Gazeta Express.Ai është parë në stërvitje me ekipin nga Championship, Sheffield United.

Veterani ka zbuluar se interesimi për të nuk është aq i lartë sa ai parashikonte me një numër klubesh që e përjashtuan veten nga gara për nënshkrimin e tij.Si Chelsea ashtu edhe Bayern Munich kanë deklaruar se nuk janë të interesuar, ndërsa vetë ylli ka zero interes për të marrë një ofertë fitimprurëse nga një klub i paidentifikuar nga Arabia Saudite.

Megjithatë, një raport i ri sot nga Spanja pretendon se Ronaldo, i cili kaloi nëntë vjet te Real Madridi, e ka bindur shefin e Atletico-s, Diego Simeone që ta nënshkruajë atë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share