RMV: Për tre ditë 81 raste të reja me Kovid-19 dhe asnjë humbje jete

Ministria e SHëndetësisë në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik njoftonë se për tre ditë  prej (од 17.06 deri 19.06.2022)  janë regjistruar 81 raste të reja me koronavirus prej të cilëve 20 raste janë riinfektime.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Gjatë kësaj periudhe janë  regjistruar 124 pacientë të shëruar, nuk është regjistruar asnjë humbje jetë si pasojë e virusit Korona.

Që nga paraqitja e pandemisë e deri tani në vend janë bërë 2.072.171 testime për Kovid-19. Numri i përgjithshëm i të diagnmostifikuarve me kovid-19 në vend është 312.960, numriu i pacientëve të shëruar është 303.287, numri i pacientëve që kanë ndëruar jetë si pasojë e Kovid-19 është  9.322 dhe numri i rasteve aktive në vend shënon 351./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share