RMV, dy viktima dhe 590 raste të reja me virus

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 590 raste të reja Covid-19, nga 1.593 testime të bëra.

Janë regjistruar 583 pacientë të shëruar, kumtoi Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar dy viktima, një 72-vjeçar nga Shkupi dhe një 82-vjeçar nga Ohrit, që të dy kanë ndërruar jetë me diagnozë Covid-19, në kushte spitalore.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 336.041,, numri i të shëruarve është 323.051, numri i të vdekurve është 9.426 dhe numri i rasteve aktive është 3.564.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share