Reprezentuesi Agron Elezi vazhdon me Varazhdinin deri në vitin 2024

Njëri nga debutuesiot njëri nga debutuesit në reprezentacionin A të Maqedonisë së Veriut, për dy ndeshjet e fundit të edicionit të tretë Liga e Kombeve kundër Gjeorgjisë dhe Bullgarisë. Agron Elezi, ka vazhduar kontratën e tij me ekipin e Varazhdinit në kampionatin e Kroacisë deri në vitin 2024

Futbollisi 21 vjeçar, i cili vjenë nga shkolla e futbollit Shkupi, ka lujatur edhe në Vëllazërim e Kërçovës, Caen, Skënderbeu dhe nga shtatori i 2020 është pjesë e Varazhdinit. Elezi ka lujtur edhe për rerezentacionin e Maqedonisë U-19 dhe 21 , ndërsa tani është edhe pjesë e reprezentacionit më të mirë në vendion tone.

Agron Elezi pë ekipin e Varazhdinit ka zhvilluar nëntë ndeshje dhe ka shënuar dy gola dhe ate kundë ekipit Gorica që drejtohet nga ish seleksionuesi Igor Angelovski /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share