Reprezentacioni i RMV-së përgatitet për dy ndeshjet miqësore

EZGJAN ALIJOSKI: MUNGESA E ARIJANIT ËSHTË SHUMË E MADHE

Përfaqësuesja “A”, e Maqedonisë së Veriut, ka filluar përgatitjet në kampin stërvitor të FFM-së për dy ndeshjet miqësore kundër Finlandës me 17 nëntor dhe Azerbajxhanit me 20 nëntor në Shkup

Futbollisti Ezgjan Alioski konsideron se miqësoret kundër Finlandës dhe Azerbejxhanit vijnë në një kohë jo të përshtatshme, pasi futbollistët vijnë të lodhur nga kampionatet. Sipas tij, do të mbetet objektivi kryesor për rezultate pozitive.

Krejt e dijmë se nuk është lehtë me ardhë dhe me luajt miqësore. Më para çdoherë kemi luajtur kualifikime e tash edhe miqësore dhe me u përgatit mirë me  provu  edhe për  selektorin është mirë edhe me  do lojtar të ri” – tha Ezgjan Alijoski, futbollist i reprezentacionit.

Në këto miqësore mungon kapiteni i Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi. Alioski thotë se mungesa e tij, pavarësisht se bëhet fjalë për ndeshje miqësore, është e madhe.

“Krejt e dim se çfarë lojtari është  Arijan Ademi, na mungon dhe normal se na mungon se është një lojtar me kualitet të madh ne jemi një kombëtare  që nuk kemi shumë lojtar si Arijani prandej mungesa është shumë e madhe” – deklaroi Ezgjan Alijoski, futbollist i reprezentacionit.

Dy ndeshjet kontrolluese kundër Finlandës më 17 nëntor, me fillim në orën 18:00 dhe kundër  Azerbajxhanit më 20 nëntor  me fillim në orën 14:00. Të dyja ndeshjet që do të luhen në arenën “Todor Proeski” në Shkup. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share