Reagon edhe Kovaçevski: Të qëndrojmë të qetë me autorët do të merren institucionet

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski e dënoi djegien e objektit të Qendrës Kulturore bullgare në Manastir.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Në shekullin e 21-të me djegie nuk arrihet asgjë. I kam dhënë udhëzime të qarta institucioneve kompetente për zbardhjen e menjëhershme të rastit.

Provokime të tilla nxitëse kanë për qëllim prishjen e marrëdhënieve mes popullit maqedonas dhe bullgar.

Andaj ju bëj thirrje të gjithëve që të qëndrojmë të qetë dhe dinjitoz dhe me autorët do të merren institucionet”, tha Kryeministri.

Më herët, si presidenti Pendarovski ashtu edhe Ministria e Jashtme e Maqedonisë e dënuan incidentin.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share