Ramadani optimist për Euro 2024: Asgjë nuk është e pamundur!

Mesfushori i kombëtares, Ylber Ramadani, mendon se Grupi B është i vështirë, por për Shqipërinë nuk ka asgjë të pamundur.

Ai tha se kuqezinjtë do të shkojnë në Gjermani për të marrë maksimumin. Mesfushori shtoi se edhe në edicionin kualifikues Shqipëria u përball me kundërshtarë të fortë si Çekia dhe Polonia, por ia doli mbanë të bënte mirë.

“Shqipëria do ta nisë rrugëtimin e saj në Gjermani 2024 më 15 qershor me përballjen kundër Italisë, kampiones në fuqi të Europës.”

Katër ditë më pas, kuqezinjtë do të luajnë kundër Kroacisë, dërsa sfidën e fundit në Grupin B, Shqipëria do ta ketë me Spanjës më datë 24 qershor.

Sfidat e kuqezinjve në Gjermani 2024 do të transmetohen në TV Klan.

Klan News

Lexo gjithashtu
Total
0
Share