Rama: Lamtumirë Mirush

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të trishtë të ndarjes nga jeta të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi.

“Lamtumirë Mirush”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Mirush Kabashi i vlerësuar me titujt “Artist i Merituar”, “Mjeshtër i Madh i Punës” dhe “Nderi i Kombit”, u shua në moshën 75-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga familjarët e tij që njoftuan se ai ndërroi jetë në orët e para të datës 5 Dhjetor./tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share