Rama: Abetarja e parë e unifikuar, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës

Duke filluart nga data 1 shtator, nxënësit e klasave të para në Shqipëri dhe Kosovë do të kenë një Abetare të Përbashkët Unike.

Vendimi është përshëndetur edhe nga kryeministri Edi Rama.

“GËZUAR ABETAREN E PARË TË UNIFIKUAR, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, për të gjithë fëmijët shqiptarë këtej e andej bjeshkëve, e kudo ata ndodhen”ka shkruar Rama në rrjetin social Facebook./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share