Qenan Aliu: Kovaçevski e lejoi Mickoskin të faktorizohet

Takimi mes kryeministrit Kovaçevski dhe liderit të VMRO-së opozitare, Hristijan Mickoski ka pasur diçka pozitive sepse ka qenë publik dhe i paralajmëruar. Takimi, sipas Aliut mund ë ketë qenë edhe i shtyrë nga faktori ndërkombëtar. Mickoskit i është dashur të duket se po merr diçka nga ky takim dhe këtë ia ka lejuar me vetëdije edhe kryeministri Kovaçevski.

“Formati tet a tet ka të bëjë vetëm për tu faktorizuar opozitari dhe ma merr mendja se kryeministri e ka lejuar që ai të jetë më i eksponuar në këtë çështje”, tha mes tjerash Qenan Aliu./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share