Pulisic gjatë javës bëhet lojtar i Milan

Christian Pulisic do të jetë në Itali këtë javë për t’i kryer testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën me Milan, shkruajnë mediet italiane.

Marrëveshja në mes të kuqezinjëve dhe sulmuesit amerikan do të jetë deri në qershor të vitit 2027.

Ndërsa për t’i siguruar shërbimet e Pulisic, Milan është pajtuar t’i paguajë mbi 20 milionë euro tek Chelsea.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share