Propozimi francez në Kuvend, Mickoski: Nuk do ta votojmë

Kreu i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë nisjes së protestës para Qeverisë ka deklaruar se deputetet e VMRO DPMNE-së nuk do ta votojnë propozimin franzec të cilin Qeveria e ka dorëzuar në Kuvend.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Au shtoi se edhe në qoftë se votohet propozimi në Kuvend, deputetët e kësaj partie nuk do të lejojnë që të ndryshohet Kushtetuta për të cilën nevojitet 81 deputet, raporton KlanMacedonia.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

“VMRO DPMNE nuk do të mbështes asnjë ndryshim të kushtetues për këtë të jeni të sigurt dhe edhe qytetarët të jenë të sigurt se çfarëdo që të ndodh me këtë tradhëti kombëtare që e përgatit qeveria LSDM-BDI, VMRO-DPMNE nuk do ta pranoj asesi. Për këtë janë të nevojshme 81 deputet”, tha Micksoki./KlanMacedonia

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share