Policia me shok bomba shpërndan huliganët para Parlamentit të RMV-së

Policia tenton me shok bomba që të shpërndan huliganët,para Parlamentit të RMV-së ato nuk heqin dorë
Ndërkohë që njësiti special ka arritur që turmën ta largojë nga oborri i Parlamentit, duke e shpërndarë në parkun përballë. Vërehet që policia po arreston disa nga protestuesit.
Kjo është dita e katërt që në Shkup po mbahet protesta me moton “Ultimatum? Jo, faleminderit”, kundër propozimit francez përmes të cilit synohet të tejkalohen dallimet mes Shkupit dhe Sofjes zyrtare rreth të kaluarës dhe çështjes së identitetit maqedonas./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share