Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare lokale, ndërsa pasdite në pjesët juglindore të vendit do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga verilindja. UV=8.

Temperatura maksimale do të arrijë 31 gradë Celsius, ndërsa minimalja do të zbres në 8 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, kryesisht me diell me temperaturë maksimale deri në 31 gradë Celsius, ndërsa minimalja do të jetë 12 gradë Celsius

Lexo gjithashtu
Total
0
Share