Parashikimi i motit për sot në RMV

Moti sot do të jetë me diell dh vranësira të vogla, paradite me paraqitje të mjegullës apo vranësira të ulëta nëpër lugina.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej-3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 19 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me kushte për paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura minimale do të ulet deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share