Parashikimi i motit 8 Korrik

Moti sot në vendin tonë gjatë ditës do të jetë me diell ndërsa pasdite dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme dhe në formë të motit të ligë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri 31.
Në Shkup në orët e pasdites dhe në mbrëmje do të ketë reshje të shiut, të cilat në disa pjesë të luginës do të jenë të shoqëruara me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë Celsiusë. UV=6

Lexo gjithashtu
Total
0
Share