Parashikimi i motit 7 Korrik

Moti sot në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, me kushte për paraqitjen e vranësirave lokale mesatare.
Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.
Temperatura minimale do të sillet në intervalin prej 11 deri në 20 gradë , ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 29 deri në 37 gradë.

UV indeksi do të jetë =9.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe erë mesatare.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë.

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share