Parashikimi i motit 6 Tetor 2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të sillet në interval prej 0 deri në 9 gradë celsius ndërsa ajo maksimale prej 19 deri në 25 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira mesatare, do të fryjë  erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.
Në Berovë është regjistruar temperatura më e ulët për sot -2 gradë celsius ndërsa temperatura më e lartë sot është regjistruar në qytetin e Dojranit 9 gradë celsius. Ditëve në vazhdim pritet të kemi mot të qëndrueshëm.
/KlanMacedonia/
Lexo gjithashtu
Total
0
Share