Parashikimi i motit 26 Gusht

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare, në orët e pasdites veçanërisht në pjesët perëndimore do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të fortë.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 17 deri në 29 gradë Celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë diell, temperatura të larta dhe rreshje shiu.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri në 18, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë deri në 32.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share