Parashikimi i motit 23 Qershor

Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të përforcuar veriperëndimore, posaçërisht në pjesët perëndimore.   Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 13 deri në 22 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë në 29 deri në 38 gradë.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

UV indeksi do të jetë = 8.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Në Shkup në mëngjes do të mbaj mot me diell, kurse nga mesdita herë pas here do të paraqiten kushte jostabile klimatike dhe me reshje të rrëmbyeshme të kohëpaskohshme, bubullima dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 34 gradë.

Ditët në vijim do të jenë shumë të nxehta, sidomos në pjesët jugore të vendit.

 

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share