Parashikimi i motit 20 Qershor

Moti sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.
Temperatura minimale do te arrijë deri në 11 gradë celsius, ndërsa ajo mesatare deri në 33 gradë celsius.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë me temperaturë minimale 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalja 33 gradë Celsius.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share