Parashikimi i motit 14 Korrik

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe më nxehtë. Ndërsa përgjatë lumit Vardar do të fryjë  përkohësisht erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 34 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë rritje të lagështisë, si dhe rritje të temperaturave të ajrit.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share