Osmani: Nesër nënshkruajmë protokollin me Bullgarinë

Ministri i Jashtë, Bujar Osmani gjatë brifingut
me gazetarët theksoi se nryshimet kushtetuese janë kusht prej BE-së, e jo kush prej anes bullgare.

“Pa ndryshimin e kushtetutes nuk do të ketë konferencë të dytë ndërqeveritare. Besoj se do te arrijmë ti bëjmë ndryshimet kushtetuese”, ka nënvizuar Osmani, përcjell KlanMaqedoni.

Më tej Osmani ka njoftuar se nesër në orën 9 të mengjesit do të nenshkruhet protokolli mes RMV dhe Bullgarisë, ndërsa të martën në Bruksel do organizohet konferenca e parë ndërqeveritare./ klanmacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share