Nuk ka fitues në kohën e rregullt, Sevilla dhe Roma shkojnë në Extra-Time

Ka përfunduar pa fitues koha e rregullt e ndeshjes finale të Europa League mes Sevillas dhe Romës.

Rezultati pas 90 minutave ishte I barabartë 1-1, shkruan IndeksOnline.

Skuadra e Romës shkoi në pushim më epërsi 1-0, me golin e shënuar nga Paulo Dybala në minutën e 35-të.

Dhjetë minuta pasi filloi pjesa e dytë, Sevilla arriti të barazonte rezultatin falë një autogoli të Gianluca Mancini.

Deri në fund të ndeshjes nuk pati ndryshim të rezultatit dhe fituesi I Europa  League do të mësohet pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta./IndeksOnline/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share