Një shtetas i Maqedonisë plagoset rëndë në Zvicër

Të dielën mbrëma, në Dübendorf të Zvicrës ka shpërthyer një mosmarrëveshje mes disa personave: Gjatë kësaj ështëplagosur rëndë një 22-vjeçar nga Maqedonia e Veriut. Policia më pas arrestoi dy persona.

Në Dübendorf ZH, një mosmarrëveshje mes disa personave është përshkallëzuar mbrëmjen e së dielës. Një shtetas i Maqedonisë së Veriut (22) u plagos rëndë në mosmarrëveshje.

Menjëherë pas krimit, Policia Kantonale e Cyrihut arrestoi dy persona. Dy të arrestuarit janë një shtetas irakian 25-vjeçar dhe një 18-vjeçar nga Bosnje-Hercegovina. Të dy dyshohet se ishin përfshirë në debat, siç njoftoi të dielën Policia Kantonale e Cyrihut.

Informata se një i ri ka mbetur i plagosur dhe ka nevojë për ndihmë është marrë pak para orës 04:00, siç thuhet më tej në mesazh. Fillimisht mbetën të paqarta rrjedha e saktë e ngjarjes, motivi i krimit dhe rrethanat e tjera.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share