Nikollovski për Osmanin: E vërteta dhemb por duhet thënë, përgjegjësi dhe dorëheqje sepse e poshtëruat Maqedoninë dhe e latë në fund të Evropës dhe Ballkanit

Dje thashë se Bujar Osmani po punon që Shqipëria të fillojë negociatat me BE-në dhe me Maqedoninë çfarëdo që të ndodhë le të ndodhë. Ajo e ka lënduar. Por është e vërtetë, nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski, iu përgjigj akuzave të ministrit të Jashtëm Bujar Osmani se është aq i pangopur për pushtet sa nuk e do vendin e vet.

E vërteta dhemb. Veçanërisht i lënduar është Bujar Osmani, Zoran Zaev dhe Dimitar Kovaçevski. Dje thashë se Bujar Osmani po punon që Shqipëria të fillojë negociatat me BE-në dhe me Maqedoninë çfarëdo që të ndodhë le të ndodhë. Ajo dhemb. Por është e vërtetë, është shprehur mes tjerash NIkolloski

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Nikollovski thotë se ashtu siç thashë 4 vjet më parë se Maqedonia po punon për të hyrë në të njëjtin grup me Shqipërinë, e cila ishte shumë prapa nesh. Pas disa muajsh ajo u realizua dhe Maqedonia NUK MORI datë për negociata, por prandaj hyri në të njëjtin grup me Shqipërinë, ka deklaruar NIkolloski

Gjithashtu edhe në vitin 2018 kam thënë se Maqedonia me LSDM-në dhe BDI-në nuk do të fillojë negociatat. Ja 2022 Maqedonia NUK I FILLOI negociatat.

E vërteta dhemb por duhet thënë. Nikollovski kërkon përgjegjësi dhe dorëheqje menjëherë duke thënë se e poshtëruan Maqedoninë dhe e latë në fund të Evropës dhe Ballkanit./KlanMacedonia/

 

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share