“Ngërçi artistik” – Muçaj tregon për sfidat se si e formoi ekspozitën e saj të artit

Në emisionin Happy Day me moderatoren Artemisa Morina, piktorja Luljeta Rama Muçaj ka treguar për ”ngërçin artistik” që mund ti ndodh secilit, por asnjë nuk duhet të ndalet dhe duhet të vazhdojë sepse shpirti çdo artisti paraqet më të mirën.

”Gjatë procedurës së punës gjithmonë artistat thonë në mendjen e tyre se si do e pret publiku, pra ti je shum e kënaqur me punën mirëpo thua me vete a thu si e pret publiku. Mua më kanë pritur aq mirë dhe jam e kënaqur me punën që kam bërë” – tha mes tjerash Muçaj. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share