Netflix njofton një sezon të dytë të hitit global “Squid Game”

Pas kërkesës së madhe nga fansat, së shpejti nis seriali më i njohur ndonjëherë

Squid Game” po rikthehet zyrtarisht. Netflix njoftoi se shfaqja jashtëzakonisht e popullarizuar në Korenë e Jugut ka marrë dritën jeshile për një sezon të dytë.

“Dhe tani, Gi-hun kthehet”, tha regjisori, shkrimtari dhe producenti ekzekutiv Hwang Dong-hyuk në një letër drejtuar fansave. “Squid Game ” është një dramë imagjinare nga Koreja e Jugut, në të cilën garuesit që kanë shumë nevojë për para luajnë lojëra vdekjeprurëse për fëmijë për të fituar çmime në para.

Hwang gjithashtu ngacmoi personazhet dhe zhvillimet e reja në sezonin e dytë.
“Njeriu me kostum me ddakji mund të kthehet,” shkroi ai, duke iu referuar shitësit misterioz që rekruton lojtarë të dëshpëruar në shfaqjen e lojës. Gjithashtu bëhet me dije se shikuesit do të prezantohen me Cheol-su, “të dashurin” e kukullës famëkeqe animatronike të shfaqjes, Young-hee.

“U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game vitin e kaluar”, tha Hwang në letër. “Por u deshën 12 ditë që Squid Game të bëhej seriali më i njohur ndonjëherë. Ka pasur kaq shumë kërkesë, dashuri dhe vëmendje për sezonin e dytë. Kështu që ndiej se nuk kam zgjidhje tjetër veçse të bëj sezonin e dytë”, tha ai.

Klan News

Lexo gjithashtu
Total
0
Share