Në protestë edhe punonjësit shëndetësor të spitalit ”8 shtatori” (FOTO)

Të punësuarit në sektorin publik prej sot janë në grevë të përgjithshme, pasi në takimin e djeshëm, Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë dhe përfaqësuesit e Qeverisë nuk arritën të merren vesh për rritjen e rrogave.

Në protestë janë edhe gjithë stafi mjeksor në spitalin ”8 shtatori” në Shkup bashkë edhe me administratën, e cila ka filluar në ora 10. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share