Ndalohet për 48 orë shqiptari i ekstraduar nga Gjermania, dyshohet se kreu 13 vepra penale

Policia e Kosovës, stacioni policor në Viti ka bërë të ditur se ka shoqëruar në polici personin me inicialet E.M, i cili ishte kërkuar në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtare.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Sipas njoftimit, shqiptari me nënshtetësi maqedonase është ekstraduar nga Gjermania, pasi dyshohet se ka kryer 13 vepra penale “vjedhje të rënda”, “vjedhje” dhe “vjedhje në tentativë” në disa fshatra të Vitisë.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

“Pas intervistimit në bazë të procedurave ligjore dhe kompletimit të dokumentacionit i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit ndalohet për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share