NBA: Oklahoma rrugëton drejt sukseseve

Gjashtë fitore për vendasit dhe p[esë pë muysafirët është epilogu i 11-të ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA

Skuadra e Oklahoma City pas dy disfatave të njëpasnjիshme iu kthye fitores dhe atë kundër ekipit Sakramento me rezultatin 127-113. Ishte kjo fityorja e 36-të sezonale kundrejt 17 disfatave duke u barazuar me Denverin për pozitën e tretë në Konferencën e Perëndim.

Heri I këtij takimi ishte Gilges-Alexander me 38 pikë e 7 asiste dhe Williams me 32 pikë, 8 kërcime e 9 asiste. Te skuadra mysafire u dallua Monks me 26 pikë, 4 kërcime e 5 asiste.

Fiotore në transfertë ka shënuar lideri në renditjen e tabelës nի Lindje, ekipi i Boston kundër Miamit 110-106. Tatum me 26 pikë, 10 kërcime e 9 asiste dhe Porzings me 25 pikë., 9 kërcime e 3 asiste ishin më efikas te Boston, ndërsaa Herro me 24 pikë, 5 kërcime e 4 asiste ishte më efikasi te skuadra e Miamit

Rezultatet e sotme:

Oklahoma – Sacramento 127-113

Miami – Boston 106-110

Portland – Nju Orleans 84-93

Golden State Warriors – Phoenix 113-112

Atlanta – Houston 122-113

Nju York – Indiana 111-125 Toronto – Cleveland 95-119

Charlotte – Memphis 115-106

Orlando – Chicago 114-108

Washington – Philadelphia 76ers 113-119

Lexo gjithashtu
Total
0
Share