NBA: Boston i afrohet kreut të tabelës në Lindje

Tetë fitore të ekipeve  vendase dhe  pesë të atyre  mysafire është epilogu I 13-të ndeshjeve  të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, ku  pati shumë emocione por edhe befasi

Boston i afrohet kreut të renditjes në Konferencën e Lindjes pas fitores 122-114 ndaj Utah Jazz, duke qenë vetëm një fitore larg Milwaukee. Më efikasi   në ndeshje ishte  Jayson Tatum me 39 pikë e 11 kërcime . Moment i mirë për Lakers, që mundën Minnesota me rezultat bindës  123-111 . Davis ishte më i miri me 38 pikë e 17 kërcime.

Phoenix,  shënoi fitore para publikut të vet ndaj kryesuesit  ekipit të Denver, në Konferencën e Perëndimit më rezultat 100-93. Më efiks ishin Durant me 30 pikë e Morant me 27 pikë. Golden State mundën San Antonio me rezultatin 130-115, ku tre lojtarë Curry-Thompson-Poole  shënuan  91 pikë.

Rezultatet e sotme:

Charlotte – Chicago, 91-121

Indiana – Oklahoma, 121-117

Philadelphia – Toronto, 117-110

Washington – Orlando, 109-116

Boston – Utah Jazz, 122-114

Brooklyn – Atlanta, 124-107

Cleveland –Nju York, 116-130

Houston – Detroit, 121-115

Memphis – Clippers, 108-94

Minnesota – Lakers, 111-123

Golden State – San Antonio, 130-115

Portland – Sacramento, 114-138

Phoenix – Denver, 100-93

Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share