NBA: Bosto bindshëm kryeson Lindjen me 38 fitore e 16 disfata

Dy fitore të vendasve dhe gjashtë fitore të skuadrave mysafire është e[pilogu i tetë ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ekipi i Boston në transfertë shënoi fitore të sigurt ndaj ekipit Detroit me rezultatin 99-111, më efikas në këtë takim ishte Jayson Tatum i cili realizoi 34 pikë e 11 kërcime e 6 asiste. Fitore në transfertë ka shënuar edhe Milwaukee kundër Prtland me rezultat 127-108. Lojtari më efikas ishte Lilard me 28 pikë, 4 kërcime e 5 asiste, ndërsa te ekipi fitues më efikas ishin Lopez me 27 pikë e Antetokounmpo m e 24 pikë, 13 kërcime e 8 asist.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Golden State Warriors me rezultat të thellë mundi ekipin e Oklahoma 141-114. Më efikasi ishte Klay Thompson me 42 pikë, 3 kërcime e 1 asist.

Detroit – Boston 99-111

Washington – Cleveland 91-114

Brooklyn Nets – Los Angeles 116-124

Chicago – San Antonio 128-104

Houston – Sacramento 120-140

Utah Jazz – Dallas 111 – 124

Golden State – Oklahoma 141-114

Portland – Milwaukee 108 – 127

 

 

PërgatitiË Shaban Sinani /KlanMacedonia/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share