Muriqi i shënon Real Madrid, por nuk mjafton

Kosovo’s forward Vedat Muriqi gestures during a friendly football match between Switzerland and Kosovo at Stadion Letzigrund stadium in Zurich on March 29, 2022. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP) (Photo by FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Mallorca mundet 4-1 nga kampionet e Spanjës

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi realizoi një gol të bukur, por që nuk i mjaftoi ekipit i tij, Majorka të dalë me pikë nga ndeshja me Real Madrid.

Muriqi shënoi golin e parë të sfidës së luajtur në “Santiago Bernabeu” në minutën e 35-të. Madrilenët barazuan në fund të pjesës së parë me Valverde.

Në pjesën e dytë, Real shënoi edhe 3 herë të tjera me Vinicius, Rodrigo dhe Rudiger. Ky ishte goli i tretë i Muriqit këtë sezon të La Ligës.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share