MPB: Bastisje në Shkup, arrestohet 48- vjeçari tek i cili është gjetur armë dhe plumba

MInistria e punëve t ë Brendshme njoftonë se më datë 14.09.2022 në ora 16:05 në Shkup, zyrtarë policorë nga Njësia për Tregti Ilegale në SPB Shkup kanë privuar nga liria personin me iniciale R.F.(48) nga Shkupi. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjet një pistoletë e tipit Beretta 7.65 mm dhe 48 fishekë. Ai është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share