MPB: Arrestohet 27-vjeçari nga Gërçeci i Shkupit i kërkuar me fletëarrest

Ministria e Punëve të Brendshme njoftonë se sot (24.06.2022) në ora 12:20 minuta në Shkup, zyrtarët policorë të stacionit policor Karposh kanë arrestuar S.G. (27) nga fshati Grçec, Shkup.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

i ishte në kërkim me fletë arrest dhe i është caktuar masa e mbajtjes për shkak të dyshimit të bazuar se është kryerës i veprës “Prodhimi dhe shpërndarja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve” nga neni 215 paragrafi 3 i Kodit Penal, thuhet në njoftimin e MPB-së./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share