Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të dobëta të shiut, në male reshjet do të jenë me dëborë.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugperëndimorë, ndërsa përgjatë Vardarit nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 12 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share